Tufan ŞİMŞEKCAN

1979 Ankara. Yönetmen, Mühendis, Grafiker. Yaşadığı şehir; Adana-İstanbul-Ankara. Yurt dışı deneyimi; Sinema Festivalleri ve Sinema Workshopları kapsamında Amerika-Los Angeles, Boston, Paris, Amsterdam, Düsseldorf. İnisiyatif Film Yapım ve Atom Film Kurucu Ortağı. Akdeniz Sinema Amatörleri Derneği başkanı. Kısa filmleri ile ulusal ve uluslararası bir çok festivalde başarıları mevcut. Yerli ve yabancı uzun metraj filmlerde reji asistanı olarak çalıştı. Çeşitli AB projelerinde ve iletişim fakültelerinde sinema eğitimleri verdi. Festival Organizasyonlarında ve Sinema Filmlerinde çalışmakta. Firma olarak Adana başta olmak üzere önemli firma ve kuruluşların reklam-tanıtım filmlerini çekmekte.
www.atomfilm.org
www.inisiyatifsanat.com
http://www.kameraarkasi.org/yonetmenler/tufansimsekcan.html

MESLEK: Yönetmen-Mühendis-Grafiker
İNGİLİZCE DÜZEYİ: İyi Derecede

FESTİVAL-PROJE ve SİNEMA ÖZGEÇMİŞİ:
2005
"KÜÇÜK ŞEYLER SİNEMA FESTİVALİ" Kısa Film Atölyesi Kolaylaştırıcısı
2006"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Medya ve Törenler Koordinatör Yardımcısı
"HER KÖY BİR SAHNEDİR PROJESİ" Proje Koordinatörü (Cocacola Hayata Artı Yılın En İyi Projesi)
“SESSİZ KARELER” kısa film (Altın Koza Gösterim) “ÖTEKİ YAŞAMLAR” belgesel (Altın Koza Gösterim) “BEN” kısa film (TRT yılın senaryosu ve Kültür Bakanlığı desteği-“Kısa Çek Uzun Olsun” adlı festivalden Jüri Özel Ödülü -Altın Koza Gösterim) “UZAK-YAKIN” belgesel film (Kültür Bakanlığı desteği-Balkan Türkleri Fdr. Teşekkür Belgesi)
2007
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Medya ve Törenler Koordinatör Yardımcısı
"İNİSİYATİF SANAT MERKEZİ PROJESİ" Sinema Eğitmeni
"AKRAN PAYLAŞIM BİRİMİ PROJESİ" Bilgisayar Eğitmeni
“ANIN DIŞINDA” kısa film (Teknosa kısa film yarışmasında mansiyon)“BEKLEYİŞ” kısa film (Kültür Bakanlığı desteği)“BİRİKİÜÇ4” kısa film (İtalya Visionaria Film Fest. Gösterim-Kristal Klaket gösterim-Altın Koza gösterim)
2008
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Medya ve Törenler Koordinatör Yardımcısı
"HERKESİN BİR HİKAYESİ VAR PROJESİ" Proje Koordinatörü“ÖZÜRDİLERİM” kısa film İtalya Visionaria Film Fest. Gösterim-Kristal Klaket Gösterim-Altın Koza Gösterim, İkinciel Kısa Film Festivali)
2009
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Ulaşım Konaklama Koordinatör Yardımcısı“SİYAH BEYAZ” adlı AHMET BOYACIOĞLU’nun uzun metraj filminde Özgür Eken'in Görüntü Yön. Asistanlığını yaptı“ZUHAL OLCAY” DERİNDE adlı şarkısının klipinde reji grubunda yer aldı
2010
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Ulaşım Konaklama Koordinatör Yardımcısı
"İKİNCİ EL KISA FİLM FESTİVALİ" Danışmanı
"UZAK YAKIN SİNEMA PROJESİ" Sinema Eğitmeni“SAÇ” adlı TAYFUN PİRSELİMOĞLU'nun uzun metraj ödüllü filminde set fotoğrafçısı “KAFE” adlı kısa filmi yazdı yönetti. Başrollerde ŞEVVAL SAM ve RUHİ SARI oynadı,
Aldığı Ödüller ve Katıldığı Festivaller;
(Cannes Film Festival Short Turk Stand, America Romance In a can Film Festival European Selection, Izmir Symrana Film Festival Finalist, Elazig Film Festival Finalist, Italy Visionaria Film Festival Impressions, Bosna Hersek Sarajevo Film Festival Impressions, Adana Golden Boll Film Festival Short Turk Selection, Izmir Datca Film Festival Impressions, America Boston Film Festivali Finalist, Young Festival Impression, Berlin Film Festivali Short Turk Stand, Konya Kisaca Film Festival Impressions)
2011
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Ulaşım Konaklama Koordinatör Yardımcısı
"KARADUVAR SİNEMA PROJESİ-MERSİN" Sinema Eğitmeni
"ADİL YADA DEĞİL" adlı CEYLAN ÖZÇELİK'in yönettiği, ERCAN ÖZKAN'ın çektiği kısa filmde çalıştı "ATM ADAM" adlı kısa film (Denizbank Kısa Film Festivalinde Jüri Özel Ödülü aldı)"YIRTIK" adlı kısa film (Altın Kepenk Kısa Film Yarışmasında En İyi Film Ödülünü aldı) "EVİNİZDEN SIKILDINIZ MI?" reklam filmi (All Decor reklam Filmi En İyi 2. Film Ödülünü aldı)"ŞİMDİ REKLAMLAR" Sinema Atölyesi Projesi (YKM Yılın En İyi Projesi)"MÜDÜR" kısa film (Genceartı En İyi 2. Kısa Film Ödülü)"ETKİ" kısa film, Aldığı ödüller; (Manisa Altın Üzüm En İyi Film Ödülü, İstanbul Kısa Film Festivali Finalist, Dünya Göz Finalist, Kristal Klaket Finalist, Sinepark Finalist)
2012
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Ulaşım Konaklama Koordinatör Yardımcısı
"ŞİMDİ REKLAMLAR SİNEMA PROJESİ" Sinema Eğitmeni
"ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ" Sinema Eğitmeni"KAYIT DIŞI" kısa film (Vicdan Filmleri Festivalinde En İyi 4. Film, Los Angeles Türk Filmleri Festivalinde Finalist)
2013
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Ulaşım Konaklama Koordinasyonu ve Festival Görsellerinin Hazırlanması (Jenerik-Intro-Video Kurgu-VTR) "JAMES BOND-SKY FALL" filminde reji asistanı olarak görev aldı. İnisiyatif Film Yapım Organizasyon olarak James Bond filminin ulaşım-Konaklama organizasyonunu yaptık.
"FOTOĞRAFYA DERNEĞİ" Sinema Eğitmeni (Devam Ediyor)"I II III IV" kısa film. Ali Düşenkalkar ve Didem Balçın oynadı (Boston Turkish Film Festival En İyi Kısa Film Ödülü aldı)
2014
"ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ" Ulaşım Konaklama Koordinasyonu ve Festival Görsellerinin Hazırlanması (Jenerik-Intro-Video Kurgu-VTR)
"GÖREVİMİZ TEHLİKE 5" Sinema Filmi Ön Mekan Araştırma Çalışması Organizasyonu
"ALTIN ÇINAR FİLM FESTİVALİ" Ön Jüri
"KAFES" adlı Sinema Filmi Yardımcı Yönetmen
2015
Tabipler Odası Kısa Film Atölyesi / Eğitmen
Fotoğrafya Kısa Film Atölyesi / Eğitmen
Temsa Global Reklam Atölyesi / Eğitmen

Casa De La Danza Dans Evi Yurt Mh.Süleyman Demirel Bulvarı Göl Vadi Evleri 71561 sk.No:57/102 Çukurova /ADANA/TÜRKİYE 0 322 886 0 887 - 0 534 013 16 62

Visit in Ladbrokes Register information.